Medical 2 150x150 1 e1658756953290

לימודי
רפואה בחו"ל

על התוכנית

אוניברסיטת UPJS, קושיצה, סלובקיה, מציעה לימודי רפואה כללית בשפה האנגלית, הכוללים 6 שנות לימודים שמתוכם אפשר לעשות את השנה הראשונה והשישית בארץ.

יתרונות התוכנית:

פירוט על לימודי רפואה בסלובקיה

התכנית הבינלאומית לרפואה כללית באוניברסיטת Pavol Jozef Šafárik University​ – UPJŠ בקושיצה, סלובקיה, הוקמה בשנת 1992, וכיום לומדים בפקולטה לרפואה 1,266 סטודנטים בינלאומיים מכל העולם, 300 מתוכם סטודנטים מישראל.
תכנית הלימודים נלמדת באנגלית ואורכת 6 שנים, אשר  בסיומה מוענקת לבוגרים התואר האקדמי "דוקטור לרפואת כללית", או בקיצור " MUDr" .

בסיום הלימודים, יכולים הבוגרים לשוב ולעבוד בישראל בכפוף להצלחה במבחן הרישוי הישראלי או האמריקאי (USMLE) או להמשיך ולעבוד בכל מדינות האיחוד האירופי.

יתרונות התוכנית

 • תואר בינלאומי מוכר
 • תנאי קבלה הוגנים ונוחים
 • לימודים בשפה האנגלית
 • התלמידים מלווים על ידי צוות IMS
 • הזדמנות לטייל ולפגוש אנשים מכל העולם
 • שכר לימוד ועלות מחיה אטרקטיביים
 • אוניברסיטה בעלת שם והכרה בינלאומי
 • משך הלימודים

6 שנים – 12 סמסטרים

 • עלות הלימודים לשנה

10,500 יורו

 • שפת הלימודים

אנגלית

 • תנאי קבלה

1. זכאות לתעודת בגרות
2.מעבר בהצלחה של מבחן כניסה בביולוגיה ובכימיה בכתב

 • הודעות

הכרת עולם הרפואה

החל משנת 2012, פועל בהצלחה מסלול לימודים המאפשר לסטודנטים ישראלים, להתקבל ישירות לשנה ב' לתכנית הרפואה הכללית, לאחר שעברו בהצלחה קורסים מקבילים בתוכנם ובהיקפם לתוכנית הלימודים של שנה א' של האוניברסיטה בארץ, וכאשר עמדו בתנאי הקבלה ללימודים , זכאות לתעודת בגרות ומעבר בהצלחה של מבחן הכניסה בביולוגיה ובכימיה.

למעוניינים, אפשרות ללימודים קליניים בשנה ו' בבתי חולים בישראל בכפוף לאישור האוניברסיטה.

הקורסים הפרה קליניים המקבילים בתוכנם ובהיקפם לתוכנית הלימודים של השנה הראשונה נלמדים באוניברסיטת בר אילן כחלק ממדור לתוכניות מובנות, בתוכנית עצמאית בשם: "הכרת עולם הרפואה". הלימודים מתקיימים באוניברסיטת בר-אילן, רמת גן ובפקולטה לרפואה בצפת. בראש תוכנית הכרת עולם הרפואה עומד פרופ' סיריל כהן, ולצידו צוות מרצים ומתרגלים מקצועי.

תוכנית זו כוללת מגוון קורסים פרה-קליניים כגון: אנטומיה, היסטולוגיה ואמבריולוגיה, ביולוגיה, כימיה, אתיקה רפואית, ביופיזיקה, Social Medicine  ועוד. הלימודים יתקיימו במתכונת של הרצאות, תרגולים, סימולציות, מעבדות והתנסויות.

פתיחת התוכנית ללימודי הכרת עולם הרפואה: אוקטובר 2021. הלימודים יתקיימו מידי יום.

לתוכנית יתרונות בלעדיים

 1. רמת לימודים גבוהה ואיכותית במוסד ישראלי מוכר.
 2. סטודנטים שמשלימים את לימודיהם במסלול בהצלחה, מקצרים את משך השהייה בחו"ל.
 3. התוכנית באוניברסיטה מועברת  ע"י מרצים ישראלים, בעברית
 4. היכרות מוקדמת עם קבוצת הסטודנטים שתלמד בחו"ל.
 5. היכרות מוקדמת עם היכולות האישיות שלך בלימודי רפואה, לפני מעבר למדינה חדשה.
 6. שימוש בכספי הפיקדון לחיילים משוחררים לחלק משכר הלימוד באוניברסיטה בארץ.

מה התוכנית כוללת

 1. התוכנית מתקיימת במסגרת תכנית עצמאית ייעודית הכוללת את הקורסים הבאים: ביולוגיה, כימיה, פיזיקה, מחשבים, רפואה חברתית, אתיקה, טרמינולוגיה רפואית, אנטומיה, היסטולוגיה, עזרה ראשונה וכו'.
  בנוסף חברת IMS מקיימת מכינה וסימולציות ייעודיות לקראת מבחן הקבלה.
 2. מבחן קבלה – אחד מתנאי הקבלה לבית הספר לרפואה באוניברסיטה הסלובקית, הוא מעבר של מבחן בביולוגיה וכימיה. המבחן נערך בשפה האנגלית בסוף שנת הלימודים, והוא מתקיים בישראל. 
 3. סטודנטים שיסיימו בהצלחה את הקורסים שלמדו ויתקבלו כסטודנטים לרפואה באוניברסיטה הסלובקית, (לאחר שיעברו בהצלחה את מבחני קבלה וישלימו את תהליך הרישום), יוכלו להמשיך את לימודיהם בחו"ל משנה ב', בכפוף לאישור המוסד והכרתו בקורסים שלמדו.  
 4. משך הלימודים בארץ: שנה אחת (2 סמסטרים)

* אוניברסיטת בר אילן מקיימת את הלימודים ברמה גבוהה. עם זאת, האוניברסיטה אינה מתחייבת לקבלה ע"ס לימודים אלה למוסד כשלהו. באחריות התלמיד לפנות באופן עצמאי למוסד המבוקש ולברר את העמידה בתנאי הקבלה של אותו מוסד.

* הקורסים בתוכנית "הכרת עולם הרפואה" אינם בלעדיים לאוניברסיטת UPJS, קושיצה סלובקיה ופתוחים לכל מתעניין ללא קשר למוסד כלשהו בחו"ל. 

לימודים בUPJS – תוכנית שש שנתית

הלימודים נלמדים בשפה האנגלית, ואורכים 6 שנים, מתוכם 3 שנים הראשונות מתמקדות בידע תיאורטי פרה קליני, ולאחריהן 3 שנים של הכשרה מעשית קלינית, המתקיימת בבית החולים האקדמי על שם  L. Pasteur בקושיצה שנמצא בסמיכות לאוניברסיטה, וכן בעוד שישה מרכזים רפואיים מקומיים ומוסדות בריאות הנמצאים בעיר ובקרבתה, דבר שמקל על הנגישות וההגעה של סטודנטים למוקדי הלמידה. מידי שנה מתקבלים לתוכנית כ-200 סטודנטים חדשים מכל העולם.

בשנה השישית ניתנת הזדמנות לסטודנטים לשוב למולדתם ולבצע את הסבבים הקליניים בבתי החולים ומרכזי הטיפול השונים. אפשרות זו מקנה יתרון עצום, מאחר והיא מסייעת ליצור קשרים ולהכיר את המערכת של בתי החולים המקומיים שבהם יבצעו את התמחותם בשלב מאוחר יותר. 

סך הנקודות הנדרשות במסגרת הלימודים  הם 360 ECTS (נקודות אקדמיות) לבוגרים מוענק התואר האקדמי "דוקטור לרפואה כללית, בקיצור "MUDr.  או "דוקטור לרפואת שיניים", בקיצור "MDDr." (שניהם מקבילים לתואר M.D). 

קבלת הדיפלומה מאפשרת לעסוק ברפואה בישראל , בכל מדינות האיחוד האירופי ובארצות הברית (למעט אירופה בכפוף למבחני רישוי).  

אחוזי המעבר הגבוהים של מבחן הרישוי הישראלי בקרב בוגרי התכנית, מאפשר להם להשתלב באופן יוצא דופן במערכת הרפואה בישראל. כיום מרביתם מתמחים בהצלחה במגוון תחומים: גניקולוגיה, פנימית, כירורגיה, רפואה דחופה, נוירולוגיה, דימות, פסיכיאטריה, אורטופדיה ועוד. 

להסבר מקיף ומפורט על תכנית הלימודים ראו: תכנית הלימודים לרפואה כללית

עלויות מחיה בקושיצה, סלובקיה*

מחיר ביורו (​€)*פריט​​
3.5ארוחה בקפיטריה של האוניברסיטה (כולל מרק ומנה עיקרית)
1כיכר לחם
0.8ליטר חלב
2.5כניסה יחידה לחדר כושר
450~שכירות של דירה 2 חדרים במרכז
300​~שכירות עם שותפים במרכז
26 (לשלושה חודשים)תחבורה ציבורית (לסטודנט עד גיל 26)
250~הוצאות על אוכל ושתיה חודשי

*המחירים מעודכנים לשנת 2020 והינם בגדר הערכה בלבד.

בנק אגוד מציע הלוואה מיוחדת לסטודנטים בIMS – פרטים נוספים אפשר לראות בקובץ הבא: קישור

רפואה שש שנתי באוניברסיטת Warmia and Mazury אולטשטיין, פולין

בית הספר לרפואה של אוניברסיטת Warmia and Mazury באולטשטיין, פולין (חברה במדינות OECD ) פותח את שעריו בפני הסטודנטים הישראלים המעוניינים בלימודי רפואה כללית במסגרת תכנית שש שנתית. מדובר באוניברסיטה מעולה, המעניקה לבוגריה תואר MD ברמה מאוד גבוהה, המוכר במדינות אירופה, ארצות הברית ועוד. הקמפוס מצוייד במיטב המכשור הקליני ואמצעי הוראה מתקדמים, וכן במתקני ספורט משוכללים לרווחת הסטודנטים, מעונות הסטודנטים ברמה גבוהה ממוקמים בסמוך לפארק מים בקמפוס. קישור לעמוד על התוכנית

 

רפואה שש שנתי באוניברסיטת European University Cyprus, קפריסין

אוניברסיטת EUC מזמינה אותכם ללמוד בתוכנית לימודים שש שנתית בקפריסין. התוכנית נבתנה בקפדנות ומכשירה את התלמידים בשימוש של שיטות מכשור חדישות המומלצות בטיפול בחולים. הלימודים מועברים באמצעות אסטרטגיות הוראה חדשניות, סימולציה מתקדמת והכשרה במיומנויות קליניות. ל- EUC יש הסכמים בלעדיים עם בתי החולים הציבוריים והפרטיים הגדולים ביותר בקפריסין לסבבים הקליניים המרכזיים של הסטודנטים. ייעוץ אקדמי, קליני וקריירה מסייע לסטודנטים לרפואה של התוכנית להפיק את המרב מההכשרה הרפואית שלהם ולהיות רופאים ומנהיגים מעוררי השראה בתחום. קישור לעמוד על התוכנית

השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אליכם

firstname
lastname

חיי הסטודנט

קושיצה היא עיר מעולה לסטודנטים, עם אוכלוסייה של כ240,000 תושבים, קושיצה היא העיר השניה בגודלה בסלובקיה. מה שהופך אותה לגדולה מספיק כדי שיהיו בה כל יתרונותיה של עיר, עם מגוון רחב של דברים כיפיים לעשות, וקטנה מספיק שתשרה אווירה רגועה.
ב2016 קושיצה קיבלה מארגון הספורט האירופי ACES את תואר עיר הספורט האירופית. מלבד תרבות וספורט ובילויים אורבניים, העיר שוכנת למרגלות הרי הטטרה ולצד אזור יקבי הטוקז׳ המפורסמים, בין שישה אתרי מורשת עולמיים של UNESCO וארבעה פארקים לאומיים ומציעה אינספור מסלולי טבע.  
קושיצה היא עיר מקושרת היטב מבחינת תחבורה,  יש לה רכבת מרכזית עם קווי רכבת נרחבים לאירופה, ושדה תעופה בינלאומי עם טיסות תכופות הזמינות ליעדים רבים באירופה ומחוץ לה.
מיקום העיר בחלקה המזרחי של סלובקיה, מרחק של שעות בודדות מעיר הבירה של הונגריה, בודפשט, מאפשר הגעה קלה מישראל.
אנו מאמינים שקושיצה יכולה להציע לך סגנון חיים נוח ומאפשר, עם הוצאות מחייה בסביבות 800-1000 אירו לחודש, בין האטרקטיביים באירופה, והזולים ביחס לסטודנט בישראל.
כיום יש בעיר קהילה יהודית קטנה, עם מטבח ובית כנסת פעיל בשבתות 

פגישה בין הסטודנטים בלימודי רפואה בסלובקיה
סלובקיה
upjs logo2 1 e1658755849890

על האוניברסיטה

אוניברסיטת פאבול ג'וזף ספאריק (UPJS), מהווה חלק מאזור אקדמי היסטורי של העיר קושיצה בסלובקיה, והוא אחד המוסדות החינוכיים המדעיים הבולטים במרכז אירופה. לאוניברסיטה היסטוריה ארוכה של הצלחות אקדמאיות. היא מורכבת מהפקולטות לרפואה, מדע, משפטים, מנהל ציבורי והפקולטה ללימודי אמנויות. ומארחת מעל 7,300 סטודנטים, מתוכם 1,300 סטודנטים בינלאומיים כמידי שנה.
IMS ו- UPJS עובדים בשיתוף פעולה הדוק מאז 2006 כדי להפוך את הלימודים ברפואה כללית ורפואת שיניים המוצעים לסטודנטים פוטנציאליים, לעמוד בסטנדרטים הבינלאומיים הגבוהים ביותר.
אוניברסיטת UPJS בעלת הכרה בינלאומית. UPJS חברה באיגוד האוניברסיטאות האירופי היוקרתי (EUA), איגוד מוביל ובעל השפעה בחינוך האוניברסיטאי ברחבי העולם. ל- UPJS דירוג מצוין ב"דירוג האוניברסיטאות לפי ביצועים אקדמיים וב"דירוג האוניברסיטאות המקצועיות בעולם RankPro".

קליפים נבחרים

השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אליכם

firstname
lastname

IMS סוכנות מומחית ומובילה ללימודים בחו"ל

חברת IMS נוסדה בשנת 2005 כדי לאפשר גישה ללימודים איכותיים עם תנאי קבלה נוחים המאפשרים לממש את החלום לקריירה במקצועות אלו.
בין אם מדובר ברפואה כללית, רפואת שיניים או וטרינריה, תכניות הלימודים הן אטרקטיביות ואפשריות אודות להוראת הלימודים בשפה האנגלית, שכר לימוד ויוקר מחיה נוחים, איתם ניתן גם ליהנות מחוויית הלימודים בחו"ל.

יועצת לימודים בחו"ל משרדים בר אילן ישראל